اخبار

بهره‎مندی 194کارفرما از تخفیفات بیمه‎ای در لرستان

بهره‎مندی 194کارفرما از تخفیفات بیمه‎ای در لرستان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بهره‎مندی 194 کارفرمای این استان در بحث تخفیفات بیمه‎ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به بند "و" ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه تصریح کرد: به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال در سطح بنگاههای اقتصادی، کارفرمایان از تخفیف بیمه‌ای بهره‎مند خواهند شد.

وی با یادآوری اینکه این معافیت بیمه‌ای کارفرمایان را در قبال جذب نیروی جدید مدنظر قرار می‌دهد، ادامه داد: 223کارفرما از ابتدای سال‎جاری تاکنون به ما معرفی شدند که پس از بررسی آنها در کمیته مشترک با تأمین اجتماعی 194کارفرما از این قانون بهره‎مند شدند.

آشتاب با اشاره به اینکه 478کارگر از مزایای قانون فوق برخوردار شدند، یادآور شد: سال گذشته 278کارفرما با 665کارگر از بند "و" ماده 80 بهره بردند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: در این زمینه رشد قابل ملاحظه‎ای در استان داشته‎ایم و امیدواریم روند حمایت از کارفرمایان طبق قانون ادامه داشته باشد.

وی خاطر نشان ساخت : کارفرمایانی که در چارچوب این ماده قانونی اقدام به جذب نیروی کار کنند طی مدت پنج سال از تخفیف 90 تا 50 درصد حق بیمه کارگری برخوردار می شوند.

۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید