اخبار

در 6 ماهه نخست امسال محقق شد؛رتبه نخست لرستان در حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری

در 6 ماهه نخست امسال محقق شد؛رتبه نخست لرستان در حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از کسب رتبه نخست کشوری لرستان در ارزیابی اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اعلام این خبر گفت: بی تردید از دست دادن غیر ارادی کار یکی از حوادثی است که نیروهای کار را تهدید می‌کند از این رو برقراری بیمه بیکاری راهکاری مناسب و مطمئن برای تأمین زندگی در چنین شرایطی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان  در ادامه افزود : از دیگر شاخص های حائز اهمیت در این حوزه ، حمایت از کارگران واحدهای اقتصادی که با مشکل مواجه شده اند و کمک به واحد اقتصادی مشکل دار است که این اداره کل در سطح استان اقدامات مؤثری انجام داده است.

آشتاب در خصوص اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری، گفت: از طریق اشتغال مجدد به دنبال برگشت منابع به تولید و کمک به توسعه جهت تامین نیروی انسانی و کاهش قیمت تمام شده تولید می باشیم.  

وی با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می گیرد که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می شوند، گفت: در شش ماهه  نخست سالجاری برای تعداد یک هزار و 787 نفر در استان لرستان مقرری بیمه بیکاری برقرار شد.

آشتاب اظهار داشت: اداره کار از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در تلاش است که مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا این دسته از افراد راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند.

وی افزود: در این راستا در شش ماه نخست امسال تعداد 337 نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند

آشتاب ادامه داد: مشکلات 71 واحد تولیدی در این مدت در استان رفع شده که موجب حمایت و تثبیت اشتغال تعداد چهار هزار و 856 کارگر در این واحدهای مشکل دار  شده است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان طبق گزارش ارزیابی عملکرد وزارت متبوع از این اداره کل واحد بیمه بیکاری در زمینه کشف اشتغال پنهان ، معرفی مقرری بیمه بیکاری به تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای و ایجاد اشتغال مجدد برای مقرری بگیران و کمک به واحدهای مشکل دار  رتبه نخست را دربین استانهای کشور از آن خود کرده است

۲۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید