اخبار

مدیر کل تعاون و کار لرستان:طرح ملی کاج به دنبال صیانت از نیروی کار در بنگاه‎های اقتصادی است

مدیر کل تعاون و کار لرستان:طرح ملی کاج به دنبال صیانت از نیروی کار در بنگاه‎های اقتصادی است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح ملی کاج به دنیال صیانت از نیروهای کار و کاهش آسیب‎های اجتماعی در بین آنان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر امروز در نشست پایش طرح کاج در سالن جلسات هتل زاگرس بروجرد اظهار کرد: طرح کاج دو سال است که در راستای اجرای طرح کاهش آسیب‎های اجتماعی آغاز شده و البته بیشترین فعالیت‎ها در این زمینه در سال جاری انجام شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: در اجرای سیاست‎های این طرح به دنبال صیانت و ارتقاء سطح سلامت نیروی کار در بنگاه‎های اقتصادی و کاهش آسیب‎های اجتماعی در بین آنان هستیم.

آشتاب با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مدیران امور اداری کارخانجاتی که بیش از 50 نیروی کار دارند، افزود: این افراد آموزش‎های لازم را با حضور یکی از اساتید برجسته کشور فرا گرفته‎اند و به عنوان "بهبان" از نیروهای کار بنگاه‎های اقتصادی مواظبت و مراقبت می‎کنند.

وی از بهبانان به عنوان سفیران سلامت در بنگاه‎های اقتصادی یاد و عنوان کرد: این افراد در راستای تحقق اصلی طرح کاج که همانا صیانت از نیروی کار است، فعالیت می‎کنند و در این راستا علاوه بر پیشگیری، فعالیت‎هایی با هدف درمان افراد مبتلا به آسیب‎های اجتماعی انجام می‎گیرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تاکید کرد: بر اساس برنامه‎ای مدون باید در برنامه و بازه زمانی 5 ساله کاهش 25 درصدی آسیب‎های اجتماعی در محیط‎های کار و بنگاه‎های اقتصادی محقق شود.

آشتاب با تاکید بر اینکه استان لرستان جزو استان‎های پیش رو در زمینه صیانت از نیروهای کار است، ادامه داد: لرستان همچنین به عنوان پایلوت 5 استان غرب کشور انتخاب شده است و به عنوان یک الگوی موفق در حال انجام کار است.

وی با تقدیر از همراهی و انسجام دستگاه‎های اجرایی همچون نیروی انتظامی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و خصوصء جامعه کار و تولید شامل کارگران و کارفرمایان در اجرای طرح ملی کاج در لرستان، اضافه کرد: امید است، فعالیت‎های انجام شده در سایه این همراهی‎ها اثربخشی و نتایج موفقیت‎‏آمیزی را به دنبال داشته باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه تلاش‎ها حول محور صیانت از نیروهای کار در لرستان و خانواده های آنها در حال انجام است، خاطر نشان کرد:امید است، با بهره‎گیری از ظرفیت همه دستگاه‎های فعال در این زمینه شاهد تحقق موفقیت‎های در خور توجه باشیم.

آشتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه بهبانان مباحث و موضوعات مقدماتی و آموزش‎های لازم را فرا گرفته‎اند، در سال 96 کار باید در مرحله عملیاتی دنبال و پیگیری شود، به این ترتیب نیروهای کار آموزش دیده سر فصل‎های کاری را در موضوع صیانت، مراقبت، پیشگیری و آموزش در قالب برنامه‎ای اجرایی به مرحله اجرا درمی‌‏آورند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ 126 هزار نیروی کار بیمه شده اجباری در استان لرستان وجود دارد که این افرادجزو نیروهای کار شاغل در فعالیت‎های اقتصادی به شمار می‎روند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید