اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:520 تعاونی اقتصادی در دولت تدبیر و امید در لرستان تشکیل شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:520 تعاونی اقتصادی در دولت تدبیر و امید در لرستان تشکیل شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید تعداد 520 تعاونی اقتصادی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کار همگانی و جمعی در استان لرستان تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز پنجشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان در دفتر این خبرگزاری افزود: این تعداد تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی فعالیت می کنند.
وی اظهار کرد: تعداد اعضای این تعاونی ها 6 هزار و 436 نفر است که این افراد، سرمایه و ایده های برنامه های متنوع خود را در کنار همدیگر قرار می دهند تا بتوانند فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: این تعداد تعاونی ها در طول دولت تدبیر و امید تعداد چهار هزار و 759 فرصت شغلی ایجاد کرده اند.
وی گفت: قرار دادن سرمایه مادی و فکری افراد در کنار همدیگر با هدف انجام فعالیت های اقتصادی یکی از رویکردهای مورد تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: فعالیت های اقتصادی با تعاون، همکاری و مشارکت جمعی از دوام و بقای بیشتری برخوردارند و می توانند در ایجاد فرصت های شغلی با دوام اثرگذار باشند.
وی تعاونی های بانوان را از ظرفیت های قابل توجه در راستای فرصت های شغلی لرستان عنوان و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید به این ظرفیت توجه ویژه ای شده و از مجموع 520 تعاونی، 144 تعاونی با یکهزار و 147 عضو مختص بانوان است.
آشتاب افزود: تعاونی های بانوان لرستان با ایجاد اشتغال برای یکهزار و 126 نفر فعالیت دارند و تاکنون توانسته اند محصولات رقابتی، جذاب و مشتری پسند را تولید کنند.
وی درخصوص توسعه صادرات محصولات تعاونی ها گفت: در همین راستا با همکاری پنج استان غربی کشور یک تعاونی صادراتی در غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه تشکیل شده است که در هدایت محصولات این تعاونی ها به بازارهای کشورهای همسایه و در تسهیل توسعه صادرات موثر است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید