اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی : توسعه و توجه به تشکل‌های کارگری ، رویکرد اصلی دولت تدبیر و امید است

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی : توسعه و توجه به تشکل‌های کارگری ، رویکرد اصلی دولت تدبیر و امید است
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجماعی لرستان در جمع هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان گفت :تقویت و توسعه تشکلات کارگری بویژه کانون شوراهای اسلامی کار استان بعنوان یک نهاد مدنی یکی از اصول و رویکرد دولت تدبیر و امید است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون شورای هماهنگی اسلامی کار استان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص "اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال"اظهار داشت : تشکیل شوراهای اسلامی کار در واحدهای کارگری می تواند موجب ارتقاء فرهنگ کار و به خصوص رونق تولید و اشتغال گردد.

وی در خصوص ارتباط همدلانه با تشکلات کارگری در چارچوب رعایت  اصل سه جانبه گرایی افزود : در راستای توسعه استان همدلی و همکاری بسیار خوبی بین مسئولان استان وجود دارد و همچنین رابطه بسیار خوبی  مابین تشکلات کارگری و اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی لرستان از گذشته تاکنون وجودداشته است که این وفاق و همدلی وتوجه به اصل سه جانبه گرایی تاکنون توانسته است نقش موثری درحل بسیاری از مشکلات حوزه کارگری استان ایفا نماید.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان مهمترین رویکرد اساسی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را حمایت از تشکل های کارگری و کارفرمایی و گسترش آنها به منظور هماهنگی بیشتر نیروی کار و بنیادهای اقتصادی می داند.

آشتاب با اشاره به پایلوت بودن استان لرستان به عنوان اقتصاد مقاومتی عنوان کرد : با استفاده از این ظرفیت و رویکرد ویژه دولت تدبیر و امید به استان توانستیم اکثر مسائل و مشکلات واحدهای اقتصادی و کارگری را برطرف کنیم .

وی تعامل شرکاء اجتماعی دولت یعنی تشکلات کارگری و کارفرمایی را موجب امنیت شغلی، رونق تولیدات داخلی و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان به دور از هرگونه گرایش سیاسی و جناجی در خدمت تشکلات کارگری و کارفرمایی می باشد و خواستار همکاری بیشتر انجمن های صنفی به عنوان شرکاء اجتماعی دولت شد. 

در ابتدای این دیدار اعضای هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان نقطه نظرات و مسائل خود را مطرح کردند.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید