اخبار

آشتاب عنوان کرد:ترویج فرهنگ کار باعث تولید و اشتغال می شود

آشتاب عنوان کرد:ترویج فرهنگ کار باعث  تولید و اشتغال می شود
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : یکی از راههای تحقق تولید و اشتغال در استان توسعه و ترویج فرهنگ کار و استفاده از کالاهای داخلی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در شهرستان دورود برگزار گردید با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری هوشمندانه سال 96 اظهار داشت : با گسترش و توسعه فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان و توسعه و گسترش اقتصاد دانش بنیان در قالب شرکتهای تعاونی با محوریت اقتصاد مقاومتی می توان از تولید داخلی حمایت کرده زمینه ایجاد اشتغال را در کشور و استان فراهم نمود .

وی در ادامه به عملکرد کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال 95 اشاره کرد و عنوان کرد :در سال 95 تعداد 12 جلسه کارگروه اشتغال با 84 مصوبه در استان برگزار شده که با اجرا شدن این مصوبات در استان مبلغ 41 هزار و 359 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات سه گانه ( بانکی ، دولتی و بخش خصوص )پرداخت شده است .

آشتاب به روند کاهش بیکاری در استان اشاره کرد و گفت : با پرداخت این تسهیلات در استان در سال گذشته تعداد 25 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان به طرحهای اقتصادی در شهرستانهای دورود و ازنا اشاره کرد و اظهار داشت : تعداد 332 طرح اشتغالزای سازمان جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت و ادارات کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از محل منابع صندوق توسعه ملی و صندوق کارآفرینی امید ویژه شهرستانهای دورود و ازنا با پیش بینی اعتباری به مبلغ یک هزار 200 میلیارد ریال شناسایی شده که در سالجاری با پرداخت عتبارات پیش بینی شده تعیین تکلیف می شوند .

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید