اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: پرداخت بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا به بخشهای مختلف اقتصادی استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: پرداخت بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا به بخشهای مختلف  اقتصادی استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۸۵۸ میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف استان لرستان در سال ۹۶ پرداخت‌شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر شنبه در شورای اشتغال استان لرستان که در فرمانداری شهرستان بروجرد برگزار شد با اشاره به تشکیل سه کمیته تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری در این استان اظهار داشت: مأموریت این کمیته‌ها جمع‌آوری برنامه دستگاه‌های اجرایی استان و تدوین سند اشتغال براساس این برنامه‌ها بد که خوشبختانه در کوتاه‌ترین مدت ظرف دو ماه این سند تدوین و به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شد.

وی با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری 6 هزار و 409 میلیارد تومانی و سهمیه اشتغال 25 هزار و 476 نفر در استان لرستان افزود: از میزان حجم سرمایه‌گذاری چهار هزار و 809 میلیارد تومان تسهیلات بانکی، هزار و 122 میلیارد تومان اعتبارات دولتی، هزار و 20 آورده مشارکت بخش خصوصی و 177 میلیارد تومان سهم هلدینگ‌ها برای نخستین‌بار در سند اشتغال استان لرستان پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: سهم بخش کشاورزی از میزان سرمایه‌گذاری‌ها هزار و  766 میلیارد تومان با اشتغال شش هزار و 310 نفر، بخش صنعت با سرمایه‌گذاری سه هزار و 495 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی چهار هزار و 941 نفر و بخش خدمات با هزار و 147 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هزار و 428 فرصت شغلی است.

وی سهم سرمایه‌گذاری در سند اشتغال شهرستان بروجرد را 860 میلیارد تومان با اشتغال‌زایی سه هزار و 441 نفر اعلام کرد و گفت: از این میزان بخش کشاورزی با 148 میلیارد تومان 420 فرصت شغلی و بخش صنعت با 528 میلیارد تومان هزار و 17 فرصت فرصت شغلی ایجاد می‌کنند که در سه‌ماهه نخست امسال درمجموع 475 نفر از سهمیه اشتغال بروجرد معادل 14 درصد کل سهمیه محقق شده است.

آشتاب مجموع تسهیلات پرداخت‌شده در بخش‌های مختلف را تا 25 تیرماه جاری 858 میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: از این میزان 565 میلیارد تومان تسهیلات بانکی، 38 میلیارد تومان اعتبارات دولتی و 253 میلیارد تومان اعتبارات بخش خصوصی بوده که میانگین تحقق آن تاکنون 13 درصد بوده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه تحقق اقتصاد مقاومتی بر پایه مشوق‌های بیمه‌ای خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که از بیکاران فارغ‌التحصیل دانشگاهی در صنایع خود استفاده نمایند از معافیت بیمه‌ای سهم کارفرما و در صورت به‌کارگیری آن‌ها تا دو سال از این معافیت بهره‌مند خواهند شد.

کارگروه بروجرد  

۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید