اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: یکی از ضرورت های تولید و اشتغال ترویج فرهنگ کارآفرینی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: یکی از ضرورت های تولید و اشتغال ترویج فرهنگ کارآفرینی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یکی از مهترین ضرورتهای توجه به تولید و اشتغال ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر پنج شنبه 5مرداد ماه در نشست مشترک با معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مسئولان استانی که در فرمانداری شهرستان بروجرد برگزار شد ، یکی از ضرورت‌های کارآفرینی را توجه به تولید و اشتغال دانست و اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت تمامی متولیان بخش اشتغال سند اشتغال استان لرستان با دو پیوست مهم توجه به تولید و مهارت افزایی تدوین‌شده است.

وی با اشاره به نگاه متفاوت به اشتغال در کشور افزود: نباید تنها نگاه به اشتغال استخدام در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باشد بلکه هر فعالیت مشروعی که منجر به تولید ثروت شود کار نامیده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به لزوم نیازسنجی آموزش در سند اشتغال این استان عنوان کرد: در این سند مهارت آموزشی در بخش‌های مختلف محرومان، زندانیان و حتی شاغلان با بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های مختلف دیده‌شده که می‌تواند مکمل ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان باشد.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تغییر نگرش‌ها در فرهنگ کار و کارآفرینی تصریح کرد: امروز ظرفیت بسیج در رابطه با ایجاد اشتغال در کشور بسیار مساعد است و سال گذشته عملکرد قابل قبولی در استان داشته و با انجام بالغ‌بر دو هزار فعالیت اشتغال‌زا با هزینه‌ای اندک به تحقق اشتغال در استان کمک کرده است.

آشتاب با اشاره به فقدان مهارت‌های عملی و فنی در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیان کرد: درصد قابل‌توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت متناسب با نیاز بازار کار هستند که این امر به‌عنوان یک خلأ دیده می‌شود و باید آموزش‌های ارائه داده‌شده در سیستم آموزشی بر اساس نیاز بازار باشد.

وی با اشاره به نیاز استان به تجهیزات آموزشی بیشتر بر لزوم تأمین تجهیزات و مواد اولیه مراکز فنی و حرفه‌ای استان تأکید کرد و گفت: احیا ظرفیت‌های راکد می‌تواند به امر آموزش و ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری کمک کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به ثبت‌نام 300 واحد پذیرنده برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورزی در استان لرستان بیان کرد: بیش از 25 هزار نفر در طرح کارورزی در استان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند که 7 هزار نفر از این تعداد واجد شرایط شناسایی‌شده و به واحدهای پذیرنده معرفی‌شده‌اند.

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید