اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان؛27 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان؛27 هزار  فارغ التحصیل دانشگاهی در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ثبت نام ۲۷ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی لرستان در طرح کارورزی خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب شامگاه دوشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان به اجرای طرح کارورزی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون بین ۲۶ تا ۲۷ هزار فارغ التحصیل لرستانی در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷ هزار نفر واجد شرایط هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۱۲ واحد پذیرنده این فارغ التحصیلان شناسایی شده اند، افزود: کارفرمایانی که نسبت به پذیرش این کارورزان اقدام کنند از ۲ سال معافیت های بیمه ای سهم کارفرما معاف می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه به تصویب ۱٫۵ میلیارد دلار اعتبار در حوزه اشتغال روستاییان اشاره کرد و گفت: سهم استان لرستان از این میزان ۳٫۹۶ درصد است که اعتباری حدود ۷۹۲ میلیارد تومان است.

آشتاب عمکلرد استان در تحقق سند تولید و اشتغال لرستان را قابل دفاع دانست و بیان داشت: برای تحقق این سند تا تاریخ اول مردادماه امسال سهم آورده متقاضیان بخش خصوصی، دولتی و بانکی استان ۹۷۹ میلیارد تومان بوده است که این سرمایه گذاری موجب ایجاد ۲ هزار و ۵۰۶ شغل ثبت شده در سامانه رصد شده است.

وی افزود: تا کنون ۱۶ درصد تعهدات برنامه تولید و اشتغال استان در سال ۹۶ اجرایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه دینامیک اشتغال استان اجرایی شده است، گفت: منتظر پرداخت سهم بانک ها در سند تولید و اشتغال استان هستیم و به محض ابلاغ، پذیرش طرح و پرداخت به متقاضیان انجام می شود.

 سش96

 

 
سش96
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید