اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی :اولویت اول ایجاد اشتغال دستگاههای اجرایی ، شرکتها و موسسات بایستی فرزندان شهدا و ایثارگران باشد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی :اولویت اول ایجاد اشتغال دستگاههای اجرایی ، شرکتها و موسسات  بایستی فرزندان شهدا و ایثارگران باشد.
مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان لرستان اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران را از اولویت های اصلی دستگاههای اجرایی و بنگاههای اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در جلسه هم اندیشی اشتغال و کارآفرینی فرزندان شهدا و ایثارگران که در سالن اجتماعات مجموعه توانبخشی و فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شده بود با اشاره به حمایت های شغلی از فرزندان شهدا و ایثارگران اظهار داشت : همه مسئولین و دست اندرکاران نظام وظیفه داریم تا همواره قدردان خانواده ‌های شهدا و ایثارگران باشیم و ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای فرزندان شهدای این مرز و بوم یکی از مهمترین اولویتهای همه دستگاههای اجرایی و بنگاههای اقتصادی می باشد .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود :با تدوین سند اشتغال در استان امسال سهم اشتغال برای بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز مشخص شده است که امسال بایستی محقق گردد.

آشتاب مهمترین الزمات تحقق این سند را همکاری و مشارکت مردم و بخش خصوصی عنوان کرد و گفت :این سند با هدف شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های اقتصادی و اشتغالزای استان لرستان در بخش های مختلف صنعتی ، تولیدی، کشاورزی، خدماتی، اجتماعی و فرهنگی تهیه و تنظیم شده است که نیاز است هم مردم و هم بخش خصوصی در این امر مهم مشارکت و همکاری داشته باشند .

وی با اشاره به نگاه متفاوت به اشتغال در کشور افزود: نباید تنها نگاه به اشتغال استخدام در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باشد بلکه هر فعالیت مشروعی که منجر به تولید ثروت شود کار نامیده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به لزوم نیازسنجی آموزش در سند اشتغال این استان عنوان کرد: در این سند در بخش‌های مختلف  برای 30هزار نفر آموزشهای مهارت و کسب و کار تدارک دیده شده که توسط سازمان فنی و حرفه ای استان انجام میشود که می‌تواند مکمل ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سهم لرستان از محل طرح فراگیر اشتغال را ۳.۹۶ درصد اعلام کرد و گفت: اعتبارات این طرح در کل کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان است و سهم لرستان ۷۹۲ میلیارد تومان است و باید برای ۲۵ هزار نفر از این محل شغل ایجاد شود.

آشتاب به ثبت‌نام 27هزار فارغ‌التحصیل لرستانی در سامانه کارورزی اشاره کرد و گفت: 7هزار نفر از این افراد واجد شرایط هستند که بعد از طی شدن مراحل مربوط جذب می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از شناسایی 312 واحد پذیرنده این افراد خبر داد و خاطرنشان کرد: کارفامایانی که برای پذیرش این ثبت‌نام شدگان اقدام کنند مشمول طرح دو سال معافیت بیمه‌ای سهم کارفرمایی می‌شوند.

 

 

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید