اخبار

جلسه جمع بندی بازرسی تیم ارزیابی عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در لرستان برگزار شد

جلسه جمع بندی بازرسی تیم ارزیابی عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در لرستان برگزار شد
جلسه جمع بندی بازرسی تیم ارزیابی عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان لرستان با معاون مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد وزارت متبوع در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان جلسه جمع بندی بازرسی تیم ارزیابی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور رضا صادقی، معاون مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران دستگاههای تابعه وزارتخانه و روسای ستادی و اجرایی  عصر چهارشنبه در سالن این اداره کل برگزار شد

در ابندای این جلسه علی آشتاب مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به نقش و اهمیت ارزیابی در ارتقا توسعه و پیشرفت سطح خدمات کارکنان هر سازمان اشار کرد و اظهار داشت : ارزیابی عملکرد، سطح عملکرد کارکنان را نشان می‌دهد. به وسیله‌ی آن می‌توان ظرفیت، مهارت و تخصص عملی کارکنان را مشخص کرد. به کمک ارزیابی عملکرد می‌توان به نقاط ضعف کارکنان پی برد و متناسب با آن برنامه‌هایی برای آموزش و بهبود توانایی‌های‌شان در نظر گرفت. در نتیجه کارکنان به طور بهینه‌ای به کار گرفته می‌شوند و در نهایت  بهره‌وری و سوددهی مجموعه نیز افزایش می‌یابد.

وی نقش ارزیابی عملکرد را در حوزه ی مختلف پیشگیری و آسیب شناسی مشکلات و نارسایی ها و بروز تخلفات در دستگاه را مهم واساسی دانست و خاطر نشان ساخت : تلاش عموم همکاران در این اداره کل، انجام وظایف محوله سازمانی و خدمت رسانی به مردم به صورت مطلوب در همه ابعاد است و کارکنان این اداره کل در تحقق اهداف و پیش بینی‌های برنامه عملکردی در تمام بخشهای اداره کل تلاش می‌کنند .

در ادامه این جلسه رضا صادقی معاون مدیر کل ارزیابی عملرکرد وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی موضوع ارزیابی عملکرد ومحاسبه را ازمنظردینی بسیارمهم خواند و با اشاره به دستور خداوند درقرآن کریم مبنی بر"حاسبوا قبل ان تحاسبوا" بربرنامه ریزی دقیق درجهت ارزیابی عملکرد درحوزه های مختلف تاکید کرد.

وی افزود: ارزیابی باید منجر به بهبود وتوسعه وتعالی سازمان شود ولازم است فرایندهای لازم برای ارتقای سازمان تدوین شده ونگاه تربیتی جایگزین نگاه سنتی ومچگیرانه شود.

صادقی معاون مدیر کل ارزیابی عملکرد وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی همچنین از اقدامات انجام شده در اجرای قانون سلامت اداری به نحو مطلوب، شفافیت و پاسخگویی به شکایات،تکریم ارباب رجوع،هماهنگی مطلوب با دستگاههای زیرمجموعه تعاون،کارورفاه در استان و اعضای شورا ی هماهنگی ، برون سپاری امور غیر حاکمیتی و تمرکز زدایی ادارات در جهت تسهیل کار مردم تقدیر بعمل آورد.

در ادامه جلسه اعضای تیم ارزیابی عملکرد وزارت متبوع به ارائه گزارشی از نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های اداره کل استان و نیز ادارات شهرستانهای تابعه دربخشهای مختلف روابط کار، تعاون و رفاه و امور فرهنگی اجتماعی,اشتغال و نیز اداری و مالی که مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفتند پرداخته و راهکار های بهبود انجام فرایند ها را تشریح کردند.


۲۶ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید