اخبار

غضنفری مطرح کرد:ترویج فرهنگ تعاون؛ یکی‌ از الزامات تحقق شعار سال

غضنفری مطرح کرد:ترویج فرهنگ تعاون؛ یکی‌ از الزامات تحقق شعار سال
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان مباحث اقتصادی و اشتغال را چالش اصلی استان دانست و گفت: یکی‌ از مهم‌ترین پیوست‌های فرهنگی در مسیر تولید و اشتغال و تحقق شعار سال، فرهنگ‌سازی تعاون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان، در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان که امروز یک‌شنبه، ۱۲ شهریورماه در دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد برگزار شد، گفت: سیاست‌های دولت تدبیر و امید با مشی و منش اعتدال و تعاون است.
وی در خصوص تحقق نقش ۲۵ درصدی تعاون در تولید  و اشتغال، افزود: اگر می‌خواهیم در مختصات اقتصاد مقاومتی قرار بگیریم باید در فرهنگ تعاون و همکاری قرار گرفته و موانع آن‌را برطرف کنیم.
 غضنفری با بیان ضرورت ترویج مفهوم تعاون در جامعه، عنوان کرد: اگر فرهنگ تعاون و رشد معنای تعاون مردم را در بر بگیرد انتظار از بخش تعاون محقق خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: باور ما بر این است که یکی‌ از الزامات تحقق شعار سال با منابع محدود جهت‌گیری به‌سمت فرهنگ تعاون است.
وی مباحث اقتصادی و اشتغال را چالش اصلی استان لرستان بیان کرد و افزود: یکی‌از مهمترین پیوست‌های فرهنگی در مسیر تولید و اشتغال و تحقق شعار سال، فرهنگ‌سازی تعاون است.
غضنفری با اشاره به این‌که جهت‌گیری دولت نیازمند تولید است و تولید نیازمند سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: اگر در مسیر تولید و اشتغال بخش خصوصی و مردم مشارکت کنند موفق خواهیم شد زیرا پایداری امور به مشارکت مردم است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان از سرمایه‌گذاری شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تولید و اشتغال و بر مبنای سند تولید و اشتغال اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان تزریق شده است که باید سهم تعاونی‌ها از این تسهیلات در اولویت باشد.
وی افزود: در سال‌ جاری تاکنون ۷۰ جلسه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است این در حالی‌است که باید در مسیر انتخاب تعاونی‌ها هم حقوق تولیدکننده و هم حقوق مصرف‌کننده مدنظر باشد.
غضنفری تصریح کرد: توزیع عادلانه ثروت و کم کردن فاصله طبقاتی از مهم‌ترین اهداف تعاونی‌ها خواهد بود.

j4  

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید