اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:تمرکز ظرفیت‎های‎ تولیدی لرستان در مناطق روستایی/تشکیل 53 تعاونی جدید در لرستان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:تمرکز ظرفیت‎های‎ تولیدی لرستان در مناطق روستایی/تشکیل 53 تعاونی جدید در لرستان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیشترین ظرفیت تولیدی استان لرستان در روستاها متمرکز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر امروز در آئین افتتاح 5 طرح تعاون محور این شهرستان اظهار کرد: با توجه به تمرکز ظرفیت‎های تولیدی در مناطق روستایی، دولت امسال معادل یک و نیم میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستائیان اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: در این راستا امسال تشکیل تعاونی در 37 روستای استان لرستان را در دستور کار قرار داده‎ایم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تمرکز ظرفیت‎های تولیدی در مناطق روستایی خاطر نشان کرد: هدایت و مدیریت این ظرفیت‎ها بستر را برای تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی فراهم می‎کند.

آشتاب با اشاره به اینکه فرآوری و بسته‎بندی تولیدات روستایی علاوه بر اینکه سودآوری آنها را چند برابر می‎کند، بیان کرد: از سویی شکل‎گیری تعاونی‎های روستایی مسیر کار را برای فعالیت‎های اقتصادی روستائیان روشن و مشخص می‎کند.

وی با تاکید بر اینکه 3 و 96 صدم درصد از بسته اشتغال فراگیر کشور به لرستان اختصاص یافته است، تصریح کرد: از سویی20 درصد این اعتبار سهم حوزه تعاون و شرکت‎های تعاونی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بیکاری جوانان جویای کار خصوصأ افراد دارای تحصیلات ‎دانشگاهی به عنوان یک معضل و دغدغه  یاد و تاکید کرد: این در حالی است که گرایش جوانان برای تشکیل تعاونی و پرهیز از کار فردی بسترساز ایجاد شغل برای آنها و افراد دیگر است.

آشتاب در ادامه از تشکیل 53 تعاونی در 5 ماهه امسال در لرستان خبر و ادامه داد: این تعاونی‎ها که در حوزه‎های مختلف فعالیت می‎کنند، بالغ بر 800 عضو دارند.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از کالاهای تولید داخلی تاکید و عنوان کرد: بدون شک مصرف این کالاها زمینه‎ساز تقویت تولید و اشتغال و به معنای واقعی کلمه تحقق شعار سال و سیاست‎های دولت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از صندوق ضمانت سرمایه‎گذاری به عنوان فرصتی برای رفع بخشی از مشکلات پیش روی تعاونگران یاد و اظهار کرد: این صندوق فرصت خوبی برای رفع مشکل تامین وثیقه فعالان عرصه تعاون است.

آشتاب در ادامه نگاهی به عملکرد و دستاوردهای حوزه تعاون بروجرد انداخت و گفت: حضور تعاونی‎های این شهرستان در جشنواره‎های کشوری قابل تقدیر و تحسین‎برانگیز است.

وی تاکید کرد: انتخاب تعاونی فرش دستباف شکارگاه زاگرس بروجرد به عنوان تنها تعاونی فرش نمونه کشوری و کسب عنوان تعاونی دانش بنیان کشور توسط یکی دیگر از تعاونی‎های استان لرستان گواه ظرفیت‎ بالای این بخش اقتصادی در لرستان است

۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۲۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید