اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :ارتقاء فرهنگ کار و گسترش تعاونی ها موثرترین عامل ایجاد اشتغال است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :ارتقاء فرهنگ کار و گسترش تعاونی ها موثرترین عامل ایجاد اشتغال است .
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی گشترش و ارتقاء فرهنگ کار و ترویج فرهنگ تعاون و کار جمعی را از مهمترین عامل و رویداد ای اشتغالزایی در استان عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد ارتقاء فرهنگ کار و ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی را بعنوان موثرترین عامل ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت با بستر سازی و ایجاد تغییرات بنیادین در نگرش افراد به مقوله کار و کارآفرینی می توان مسائل کلان اقتصادی و اجتماعی موجود را نظیر نرخ بالای بیکاری ، وضعیت معیشتی مردم ، جایگاه و سهم استان در درآمد و تولید ملی و مفاسد اجتماعی را بهبود داده و در نهایت شاهد رشد و توسعه اقبصادی ، اجتماعی و فرهنگی شد .

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان لرستان با تاکید بر اینکه هفت راهبرد جدید را در حوزه تعاونی ها در دستور کار قرار داده ایم، افزود: توسعه و ترویج تعاون، توسعه مدیریت و توانمند سازی تعاونی ها، تحکیم تعاملات شبکه ای، تلاش در راستای همکاری بین دستگاهی، تامین مشوق ها و منابع مالی برای تعاونی ها از جمله راهبردها و سیاست های جدید در حوزه تعاونی ها است.

وی با اشاره به جایگاه تعاونی ها در تقویت فرهنگ و روحیه مشارکت پذیری تاکید کرد : با دعوت از تعاونگران و همچنین شناساندن مزیت های این بخش از اقتصاد به عموم مردم و سرمایه گذاران از طریق رسانه های جمعی و جراید می تواند تاثیر بسیار مطلوبی در ارتقاء فرهنگ کار و بهره وری ، افزایش اشتغال و نهایتا توسعه و رونق اقتصادی استان داشته باشد .

آشتاب در ادامه از تشکیل 53 تعاونی در 5 ماهه امسال در لرستان خبر و ادامه داد: این تعاونیها که در حوزههای مختلف فعالیت میکنند، بالغ بر 800 عضو دارند.

mosal2
۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۷:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید