اخبار

به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت؛ عیادت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از کارگران مصدوم حادثه راه آهن

به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت؛ عیادت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از کارگران مصدوم حادثه راه آهن
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مصدومان حادثه راه آهن لرستان عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر امروز به دستور مقام عالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با سرکشی ازمصدمان حادثه دیده  ضمن دلجویی از کارگران دستور لازم برای رسیدگی هرچه بیشتر به آنها را صادر کرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از عیادت از این دو کارگر مصدوم  گه در بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد بستری هستند به دیدار خانواده مرحوم علی اکبر رضایی نیا  یکی از کارگرانی  که در این حادثه فوت کردند رفت و با خانواده ایشان ابراز همدردی نمودند .

آشتاب با اشاره به چگونگی وقوع این حادثه  اظهار داشت: مطابق اطلاعات اولیه گویا صبح امروز کارگران پس از بار زدن ریل های فرسوده بر روی قطار به دلیل اینکه زنجیر مهار این ریل ها تحمل بار را نداشته دچار پارگی شده و ریل ها بر روی کارگران می افتد.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه سه نفر مجروح شده و یک نفر فوت کرده است، افزود: پس از وقوع حادثه و با دستور وزیر کار، پیگیری ها برای بررسی وضعیت مصدومان و رسیدگی به وضعیت آنها آغاز شد.

آشتاب با اشاره به طی مراحل درمانی مصدومان حادثه گفت: مطابق اظهارات مسئولان راه آهن مصدومان حادثه مشکل بیمه ای ندارند.

وی با بیان اینکه همکاران در شرکت راه آهن مسائل درمانی مصدومان حادثه را دنبال می کنند یادآور شد: مشکل حقوقی در زمینه پیگیری مطالبات و مسائل حادثه دیدگان وجود ندارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان یادآور شد: همچنین تیم بازرسان کار حتما به محل حادثه اعزام شده تا ضمن جمع آوری اطلاعات کامل از جزئیات حادثه، میزان قصور مقصران و یا احیانا کارفرما مشخص شود.

براساس اعلام راه آهن استان ساعت ۹:۳۵ صبح امروز تعدادی از کارگران شرکت تراورس در حوزه راه آهن زاگرس در ایستگاه تنگ هفت در حین تلمبار کردن کوبلاژ (ترکیبی از قطعات تراورس و ریل های فلزی) و رانش قطعات دچار حادثه شدند.

در جریان این حادثه یک نفر از کارگران خرم آبادی فوت و تعداد 3 نفر دیگر مجروح شدند که طبق بررسی های بعمل آمده یک نفر از این کارگران بصورت سرپایی در مان و دو نفر دیگر که دچار شکستگی از ناحیه پا شده اند در بیمارستان بستری می باشند .که حال عمومی انان خوب می باشد .

ع1  

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۲۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید