اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: :طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی در لرستان اجرا می‌شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: :طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی در لرستان اجرا می‌شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از صدور کارت هویت برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی از سوی وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بر اساس ابلاغ وزارت متبوع، طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی در کشور از سوی معاونت رفاه وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی اجرا و پیگیری می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از صدور کارت هویت برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی خبر داد و افزود: بر اساس قانون مدنی ایران فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با همسر غیرایرانی نمی‌توانند شناسنامه ایرانی بگیرند و در سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده‌اند و فرزندان این مادران نمی‌توانند شناسنامه بگیرند و فاقد هویت رسمی هستند از همین رو، وزیر تعاون,کار و رفاه اجتماعی از دولت درخواست کرده است که برای این فرزندان کارت هویت صادر شود و به همین منظور لایحه‌ای را به دولت داده که در حال پیگیری است.

وی با اشاره به فراهم شدن شرایط به منظور شرکت این زنان در این سرشماری، بیان کرد: مادران ایرانی که دارای همسر غیرایرانی هستند می‌توانند نخست کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی 2000195 ارسال و در مرحله دوم کارشناسان وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی با این مادران و زنان تماس گرفته و درباره تعداد فرزندان و سال تولد آن‌ها و سایر موارد از آنان سوالات لازم را می‌پرسند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از صدور کارت هویت برای فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی خبر داد. تاکید کرد: زنانی که دارای شرایط مذکور هستند ضرورتی برای مراجعه به نهاد یا سازمانی در این‌ باره نداشته و تنها باید به شماره اعلام شده جهت این سرشماری پیامک بزنند تا پس از طی مراحل لازم کارشناسان وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی با آنان تماس بگیرند.

وی درباره صدور مدارک هویتی ایرانی جهت مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تصریح کرد: مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تابع مقررات خود هستند و این طرح صرفا شامل فرزندان آنان که مادر ایرانی دارند می‌شود.

آشتاب با اشاره به مزایای این طرح خاطرنشان کرد: براساس آنچه در این طرح  بیان شده است در مرحله اول سرشماری از این گونه زنان صورت می‌گیرد و پس از احصا اطلاعات لازم در سرشماری مذکور و طی مراحل لازم در زمینه اجرای طرح, در صورت صدور کارت هویتی، فرزندان این زنان می‌توانند از مزایای دفترچه بیمه درمانی و ثبت نام در مدرسه و غیره استفاده کنند.


۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید