اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: ۱۵۰ ورزشکار در مسابقات قهرمانی موی‌تای کارگران کشور در خرم آباد حضور یافتند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: ۱۵۰ ورزشکار در مسابقات قهرمانی موی‌تای کارگران کشور در خرم آباد حضور یافتند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مسابقات قهرمانی موی‌تای کارگران کشور با حضور ۱۵۰ ورزشکار از ۱۵ استان کشور در استان لرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب صبح امروز در آغاز نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور که در مجموعه ورزشی کارگران خرم‌آباد در حال برگزاری است ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این‌گونه مسابقات در لرستان بتوانیم ظرفیت و جاذبه‌های استان را نیز معرفی کنیم.

وی به حضور ورزشکاران جامعه کارگری 17 استان کشور در نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور اشاره کرد و افزود: در این دوره از مسابقات 150 ورزشکار حضور پیداکرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت ورزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از برگزاری این‌گونه مسابقات، ارتقا سطح سلامت در محیط کار است.

وی بیان کرد: ما اگر به دنبال یک تولید رقابتی و سالم و به دنبال کالایی هستیم که بتوانیم نیاز مشتری را به‌طور کامل تأمین کنیم  طبیعتاً باید آن را در وجود یک کارگر سالم و بدن سالم جستجو کنیم بنابراین هرچه نیروی کار ما سالم باشد به‌طور یقین قیمت تمام‌شده محصول و خدمات ما نیز متناسب‌تر خواهد بود و هرچه ما قیمت تولیدات، خدمات و محصولاتمان پایین باشد درآمدزایی آن واحد بیشتر می‌شود و درآمدزایی به‌طور یقین منجر به ایجاد رفاه می‌شود.

آشتاب گفت: امروز که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به‌عنوان فرموده رهبری در شعار سال مطرح است به‌نوعی رسالت کارگران به‌عنوان یک ضلع اصلی از تحقق این شعار سنگین است و از طرفی پرداختن به مباحث ورزشی جهت توانمندسازی نیروی کار برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اثرگذار است.

وی تصریح کرد: زمانی جامعه کارگری و کارفرمایی کشور می‌تواند درآمدزایی داشته باشد که تولید و مصرف داخلی داشته باشیم .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: ورزش وسیله‌ای برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است و از طرفی برای  توانمندسازی نیروی کار ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: مسابقات از طرف فدراسیون ورزشی کارگران  کشور در رشته ورزشی موی تای در استان لرستان در حال برگزاری است و منتخب رشته‌های این ورزش به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

آشتاب افزود: این دوره از مسابقات با بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسی استان و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مرتبط حوزه ورزش صورت گرفت.

وی عنوان کرد:  جمعیت کارگران شرکت‌کننده در این مسابقات همه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و غیر از جامعه کارگری هیچ ورزشکار دیگری حضور ندارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  بیان کرد: امیدواریم برگزاری این مسابقات زمینه‌ای برای  رشد، سلامت، تعالی و ترقی جامعه کارگری در استان لرستان و کشور باشد.

 


۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید