اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: سند اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان مورد بازنگری قرار گرفت/ کاهش هزار و 277 میلیارد تومانی حجم سرمایه‌گذاری سند اشتغال استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: سند اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان مورد بازنگری قرار گرفت/ کاهش هزار و 277 میلیارد تومانی حجم سرمایه‌گذاری سند اشتغال استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پس از بازنگری سند اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان شاهد کاهش هزار و 277 میلیارد تومانی حجم سرمایه‌گذاری سند اشتغال استان هستیم، اما به دنبال اجرای کامل آن هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب عصر چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به تدوین سند سرمایه‌گذاری و اشتغال استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این سند طی 10 جلسه مورد بررسی قرار گرفت و برای برون‌رفت از مسائل اقتصادی و اشتغال استان بیش از شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تدوین شد.

وی به تشکیل سه کمیته تخصصی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال در راستای تحقق سند اشتغال اشاره کرد و افزود: در سه بخش فرمت‌هایی طراحی شد و در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفت و در این فرمت‌ها تأکید شد تا دستگاه‌های اجرایی برنامه متناسب با ظرفیت شهرستان را تدوین کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: دربرش شهرستانی این سند، دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را در سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات ارائه دادند تا متناسب با ظرفیت‌ها و توان تسهیلات دهی بانک‌ها اجرایی شود که درنهایت برای اشتغال در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات اشتغال 25 هزار و 476 نفر با سرمایه‌گذاری 6 هزار و 409 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی با اشاره به بازنگری اخیراً دستگاه اجرایی استان در سند اشتغال و کاهش سهم اشتغال هشت دستگاه اجرایی بیان کرد: اداره کل صنعت و معدن،شرکت نفت، اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، آموزش‌وپرورش، صندوق کارآفرینی امید، بنیاد شهید و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازنگری برنامه خود را تغییر و سهم اشتغال خود را کاهش دادند.

آشتاب گفت: قبل از بازنگری صنعت، معدن تجارت استان لرستان دو هزار و 701 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اشتغال پیش‌بینی کرده بود اما اکنون در بازنگری اخیراً آن را به هزار و 491 میلیارد تومان کاهش داده است یعنی هزار و 210 میلیارد تومان کاهش ایجاد کرده است و در بحث اشتغال نیز سهم  خود را از پنج هزار و 449 نفر به چهار هزار و 31 فرصت شغلی تقلیل دادهاست.

 وی تصریح کرد: شرکت نفت قبلاً 25 میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده بود اما در بازنگری اخیر آن را به 24  میلیارد و 500 میلیون تومان کاهش داده است و اشتغال‌زایی آن از 77 نفر به 55 نفر رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان نیز از سرمایه‌گذاری 226 میلیارد تومان آن را به 190 میلیارد تومان کاهش داده است و اشتغال آن از دو هزار و دو نفر به هزار و 809 نفر کاهش داده است.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاری اشتغال خود را که 45 میلیارد و 400 میلیون تومان است تغییری نداده است اما 673 نفر فرصت‌های شغلی پیش‌بینی‌شده را به 576 نفر کاهش داده است.

آشتاب عنوان کرد: آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس  که یک برنامه در سنددارند از 24 میلیارد و 100 میلیون تومان سرمایه‌گذاری خود را به 15 میلیارد و 600 میلیون تومان رسانده است و اشتغال آن نیز از هزار و 950 به 740 تقلیل داده است.

وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید نیز از سهم سرمایه‌گذاری 30 میلیارد تومان آن را به 20 میلیارد تومان کاهش داده است و اشتغال پیش‌بینی‌شده را نیز از 1200 نفر به 800 نفر تقلیل داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  گفت: بنیاد شهید انقلاب اسلامی نیز در بازنگری اخیر سرمایه‌گذاری  21 میلیارد و 200 میلیون تومانی را به 11 میلیارد تومان رسانده است و اشتغال آن نیز از 533 نفر به 470 نفر رسانده است.

وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این بازنگری اخیر سرمایه‌گذاری خود را از پنج میلیارد و 800 میلیون تومان به چهار میلیارد و 100 میلیون تومان کاهش داده است و اشتغال‌زایی آن نیز از 170 نفر به 143 نفر رسیده است.

آشتاب اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری قبل از بازنگری سه هزار و 80 میلیارد تومان بوده است که بعد از بازنگری به هزار و 803 میلیارد تومان کاهش‌یافته است یعنی این هشت دستگاه 1277 میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری را کاهش داده‌اند.

وی افزود: با توجه به بازنگری‌های انجام‌شده فرصت شغلی پیش‌بینی‌شده از 12 هزار و 54 نفر به هشت هزار و 624 نفر رسیده است که حجم اشتغال کاهشی سه هزار و 430 نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: درمجموع عدد سرمایه‌گذاری بعد اصلاح و بازنگری سند اشتغال از شش هزار و 409 میلیارد تومان به پنج هزار و 132 میلیارد تومان کاهش‌یافته است یعنی یک کاهش هزار و 277 میلیارد تومانی داشته‌ایم و اشتغال از 25 هزار و 476 فرصت به 22 هزار و 46 فرصت شغلی کاهش‌یافته است.

sas  

۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید