اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان:مقدمات ایجاد اشتغال روستایی در لرستان فراهم شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان:مقدمات ایجاد اشتغال روستایی در لرستان فراهم شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مقدمات ایجاد اشتغال روستایی فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال  استان با اشاره به برنامه وزارت متبوع در ایجاد فرصت های شغلی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم‌طی سال جاری اشتغال فراگیر است که با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به ویژه برای دانش‌آموختگان دانشگاهی است.

وی افزود: ارتقای مهارت این افزاد، ایجاد تعادل بین بازار کار و صیانت موجود از دیگر اهداف این امر است، که تسهیلات ابلاغی امسال در این راستا 20 هزار میلیارد در کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: موضوع بعدی بحث کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی است که امروز در جامعه سبب عدم ورود این نیروها به بازار کار شده است، که با مشوق‌های بیمه‌ای تلاش شده تا با استفاده از این طرح فرصت ورود آن‌ها این امر فراهم شود.

آشتاب با اشاره به بحث مشوق‌های بیمه‌ای خاطرنشان کرد: این امر به بیمه‌های کارفرمایی اختصاص می‌یابد که برای کارفرما تا دو سال فزصت معافیت بیمه‌ای داده شده و برای یک دسته دیگر این معافیت یک سال است.

وی در خصوص اشتغال روستایی در لرستان گفت: مقدمات این طرح نیز فراهم شده است و در رابطه با آن اطلاع‌رسانی کامل انجام تا این طرح به صورت کامل اجرایی شود.

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در این جلسه اظهار داشت: امسال در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و تقویت ستاد فرماندهی و همچنین مصوبات هیات وزیران شورای اشتغال ایجاد شد و مبلغ 20هزار میلیارد اعتبار برای این طرح درنظر گرفته شد.

سالاری افزود: از این مبلغ بیش از 463 میلیارد تومان سهم لرستان بود که 31 درصد مبلغ ابلاغی را شامل می‌شود و این در حالی است که میزان یارانه این طرح نیز سخم لرستان از دو تا 6 درصد است.

n5

 

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید