اخبار

مدیرکل امور فرهنگی وزارت کار در خرم‌آباد:دوره‌های آموزشی برای ۳۱۰۰ روحانی در کشور برگزار می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی وزارت کار در خرم‌آباد:دوره‌های آموزشی برای ۳۱۰۰ روحانی در کشور برگزار می‌شود
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دوره‌های آموزشی مسائل فرهنگی برای ۳ هزار و ۱۰۰ روحانی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان بی‌نظیر جلالی ظهر امروز در همایش تجلیل از ائمه جماعات دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان که در سالن جلسات اداره کل بهزیستی لرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای مسائل فرهنگی و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، احساس شد نیاز است مباحث فرهنگی با همکاری روحانیون انجام شود.

وی افزود: روحانیونی که در واحدهای تولیدی و کارخانجات فعالیت دارند نباید تنها به‌عنوان امام جماعت فعالیت کنند بلکه فراتر از آن و در راستای مسائل فرهنگی نیز باید فعالیت داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: بنا است دوره‌های آموزشی برگزار و سه هزار و 100 نفر از روحانیون در سراسر کشور در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند تا از حضور و فکر روحانیون استفاده شود.

وی بیان کرد: وزارت کار و رفاه اجتماعی با اقشار مختلفی از مردم ازجمله کارگران و زنان سرپرست خانواده در ارتباط است که نیاز است روحانیون کمک کنند در این زمینه به‌درستی عمل شود.

جلالی تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌هایی که وزارت خانه با آن روبه‌رو است رخوت و سستی در بین جوانان است، متأسفانه امروزه نسل جوان به کار و جوهره آن خوب نگاه نمی‌کنند که باید تلاش کنیم فرهنگ کار را در جامعه تزریق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل و مشکلات مهمی که ریشه در جامعه دارد بیکاری است که باید این مشکل را مرتفع کنیم که در این زمینه به حضور روحانیون نیاز داریم، دولت و دفتر امور فرهنگی به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه پیشرو باشد بنابراین به حضور عالمانه روحانیون درزمینهٔ مسائل فرهنگی نیاز است.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از پیشرفت‌های علمی که در جامعه داشته‌ایم بشر امروز به این موضوع رسیده است که به دنبال معنویت درمانی برود؛ شورای هماهنگی با ادارات زیرمجموعه وزارت خانه تشکیل‌شده که روحانیون می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وی اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری آتش به اختیار را مطرح می‌کند باید در بحث فرهنگی به سمتی برویم که بتوانیم جوانان را جذب کنیم، روحانیون کمک کنند در این مسیر مشترک به‌درستی پیش برویم.

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید