اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:بهره‌مندی 2 هزار و 700 لرستانی از اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:بهره‌مندی 2 هزار و 700 لرستانی از اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بهره‌مندی 2 هزار و 700 لرستانی از اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اشاره به طرح ملی مشاغل خانگی، اظهار کرد: در راستای ساماندهی مشاغل خانگی در استان لرستان طرح جدیدی تحت عنوان الگوی نوین مشاغل خانگی را با همکاری جهاد دانشگاهی آغاز نمودیم.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح، بخش نیازسنجی، استعدادیابی، ارائه مشاوره و ارتباط‌دهی محصولات به بازار توسط جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد و حمایت مالی و راهبری طرح نیز توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه 9 استان کشور به عنوان پایلوت برای اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی انتخاب شده، بیان داشت: استان لرستان یکی از این استان‌ها بوده که انتظار می‌رود با دقت‌نظر بتوانیم با همکاری جهاد دانشگاهی زمینه بهره‌مندی 2 هزار و 700 نفر را از این طرح فراهم کنیم.

آشتاب اعتبار لحاظ شده در این طرح را 16 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: میزان اعتبار در نظر گرفته شده عمدتا برای ساماندهی بوده چرا که در برخی موارد نیاز به مشاوره، آموزش، بازاریابی و برندسازی است و به نوعی مجموعه عملیاتی که روی این فرایند انجام شده در نظر گرفته می‌شود.

وی یادآور شد: در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی که مختص گروه خاصی نبوده و اشتغال شهری و روستایی را پوشش می دهد به موضوعاتی همانند فرش‌بافی، صنایع تبدیلی و بسته‌بندی توجه ویژه‌ای  شده است.

 

۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید