اخبار

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی : ایجاد 15 هزار شغل در لرستان با اجرای بسته اشتغال فراگیر

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی : ایجاد 15 هزار شغل در لرستان با اجرای بسته اشتغال فراگیر
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ایجاد 15 هزار شغل در لرستان در راستای اجرای بسته اشتغال فراگیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سهم اعتباری بسته اشتغال فراگیر در کشور 20 هزار میلیارد تومان و در  لرستان 463 میلیارد و300 میلیون تومان است، اظهار داشت: با تامین اعتبار یاد شده و اجرای این طرح در مجموع باید 15هزار و150 شغل در استان لرستان ایجاد شود.

آشتاب خاطر نشان کرد: بر این اساس هماهنگی های لازم با دستگاه‎های مرتبط باید طی هفته آینده طرح‎ها را به دبیرخانه کارگروه اشتغال در شهرستان‎ها و مرکز استان ارسال کنند.

وی از تعیین رسته‎های اولویت‎دار با بیشترین سهم اشتغالزایی خبر و ادامه داد: علاوه بر10رسته ملی مشترک، 38 خرده پروژه در قالب رسته استانی آن هم متناسب با ظرفیت‎های اقتصادی لرستان شناسایی شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان توجه به ظرفیت‎های اقتصادی، بومی و بومی‎گرایی منطقه را از معیارهای انتخاب رسته‎ها دانست و افزود: صنایع دستی، بخش‎های کشاورزی و صنعت، فرآوری محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی از جمله مهترین رسته‎های اولویت‏‌دار در شهرستان بروجرد به شمار می‎روند.

وی اضافه کرد: بر این اساس کارگزار طرح اشتغال فراگیر مطالعات دقیق دینامیک اشتغال منطقه را انجام داده و رسته‎های استانی متناسب با آن تعیین و انتخاب شده‎اند.


آشتاب با بیان اینکه شیوه نامه بسته اشتغال روستایی طی روزهای اخیر ابلاغ می‎شود، افزود: در طرح روستا تعاون یک هزار تعاونی در سراسر کشور ایجاد می‎شود که سهم لرستان در اجرای این طرح، ایجاد 74 تعاونی است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید