اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی :پرونده یک هزار و 521 کارگر لرستانی در مشاغل سخت و زیان آور تایید شد .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی :پرونده یک هزار و 521 کارگر لرستانی در مشاغل سخت و زیان آور تایید شد .
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پرونده یک هزار و 521 کارگر مشمول قانون سخت و زیان آور در هشت ماهه سالجاری به تایید کمیته های بررسی و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در استان لرستان رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب با اعلام این خبر گفت : تعداد یک هزار و 380 پرونده متقاضی استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور طی 60 جلسه در کمیته های بدوی و تجدید نظر استان در هشت ماهه سالجاری مورد بررسی قرار گرفت .

 . مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود : به همین منظور از مجموع درخواست های مطرح شده در کمیته ها یک هزار و 521 درخواست مورد تایید قرار گرفت و جهت اقدام به سازمان تأمین اجتماعی ارسال گردید

وی تصریح کرد : کارهای سخت و زیان آور کارهایی است که در آنها عوامل فیزیکی ، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیر استانداردبوده که دراثر اشتغال تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت های جسمی و روانی در فرد ایجاد می گردد

آشتاب همچنین عنوان کرد: افرادی که حداقل بیست سال متوالی و بیست و پنج سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور اشتغال داشته و درهر مورد حق بیمه مدت مزبور خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده باشند می توانند با مراجعه به ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود اقدام نمایند.

 
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید